YÖNETİM KURULU

Adem Yürekli

Sevgili Gençler, Kıymetli Veliler,

Kurucuları eğitimci olan Anlam Okulları, anne ve babaların çocukları için : “Her şeyden önce çocuğum iyi bir insan olsun!”, “Güçlü olsun, yaşamın zorluklarıyla mücadele edebilsin!”, “Derslerinde ve sınavlarda başarılı olsun!” ve “Çağın donanımlarına sahip bir birey olarak toplumda yer bulsun! Vizyon sahibi, lider kişilikli olsun!” gibi ortak arzularına cevap vermek için var gücüyle çalışıyor.

Biz eğitimciler, anne babaların kaygılarını paylaşıyor, çocuklarını emanet biliyor, taşıdığımız sorumluk gereği bütün bu istekleri karşılamaya çalışıyoruz. “Bütün sorularınızın tek yanıtı: Anlam Okulları!” olsun diye çabalıyoruz.

Anlam Okulları, yabancı dil öğrenimine özel duyarlılık gösteriyor. Okullarımızdaki “Anlam Yaşam Sokağı” nda çocuklarımız İngilizceyi yaşayarak öğreniyor. Öğretmenlerimizin hazırladığı binlerce senaryo ve diyalogla çocuklarımız İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın keyfini sürüyorlar.

Her bir öğrencinin başarısı, Anlam Okulları’nın iddiasıdır: Öğrenciler, öğretmen ve veli rollerini bütünleştiren bir eğitim anlayışıyla yetiştiriliyorlar. Öğretmeni olarak ders başarılarını artırırken, velisi olarak da sınav sonuçlarını yakından takip ediyor, öğrencilerimizle sürekli ilgileniyoruz.

Anlam Okulları’ndan mezun öğrenciler, toplumda, belli nitelikleriyle hemen fark edilir. Yüksek sorumluluk duygusuyla Atatürk’ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda ilerlemiş, bilimsel çalışmalarıyla konuşulan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine sahip çıkan, ulusal değerlerimizi özümlemiş, sanat ve sporla uğraşan, aklı ve vicdanı özgür, özgüven sahibi, iletişimi güçlü, yaratıcı ve girişimci bireylerdir onlar.

Anlam Okulları’ndaki aile ortamlarında öğrenciler, ev dönüşünü, mutluluk ve coşkuya dönüştürüyor, geleceğe emin ve doğru adımlarla ilerliyorlar.

Mutluluk, barış ve başarı dolu yarınlara birlikte yürüyelim.

Saygı ve sevgilerle…


Adem Yürekli,
Yönetim Kurulu Başkanı